الاغ فعالیت انقلاب محمدرضا راهنمایی شهادت

الاغ: فعالیت انقلاب محمدرضا راهنمایی شهادت وصیت نامه ماندگار شلمچه

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی آزمون تازه پایبندی جریان احمدی نژاد ، آتش سرکشیِ احمدی‌نژاد را خاموش می‌شود؟

احمدی‌نژادی‌ها از دیروز وارد آزمون جدیدی شده است اند، لیکن نهی رهبری این بار به شکل دیگری بیان شده است است. 

آزمون تازه پایبندی جریان احمدی نژاد ، آتش سرکشیِ احمدی‌نژاد را خاموش می‌شود؟

آتش سرکشیِ احمدی نژاد را خاموش می شود؟/ آزمون تازه پایبندی جریان احمدی نژاد

عبارات مهم : سیاست

احمدی نژادی ها از دیروز وارد آزمون جدیدی شده است اند، لیکن نهی رهبری این بار به شکل دیگری بیان شده است هست.

سر و صدای احمدی نژاد در جریان دادگاه بقایی و مشایی و حملات تندش به قوه قضائیه چنان گرد و خاکی به پا کرده است که رسانه ها خواسته و ناخواسته هر چند روز یکبار خبر از زنبیل مستندات بقایی، بست نشینی مردان دولت مهروزی و خبر های خاص ویدئویی احمدی نژاد منتشر می کنند. در این میان همه منتظر بودند تا ببیند نظام تا چه زمانی مسیر مدارا با این فرزند سرکش برآمده از رای اصولگرایی را طی می کند.

آزمون تازه پایبندی جریان احمدی نژاد ، آتش سرکشیِ احمدی‌نژاد را خاموش می‌شود؟

از دیروز که سخنان رهبری در رابطه با نحوه فعالیت مسئولان نظام، رسانه ای شد، احمدی نژاد و یاران غارش دچار شوک سیاسی شده است اند. بخش ابتدایی و انتهایی این جملات رهبری که فرمودند « کسانی که دیروز همه امکانات کشور در اختیار آنها بود و کسانی که امروز همه امکانات مدیریتی کشور را در اختیار دارند، حق ندارند نقش اپوزیسیون بازی کنند.» ،تمام تحلیل ها را به سمت احمدی نژاد روانه کرد.

وقتی کارها اخیر احمدی نژاد را همچون تکه های پازل در کنار سخنان رهبری بچنیم، چیزی جز تکرار نهی رهبری رویت نمی شود. همانطور که اصرار احمدی نژاد جهت حضور در انتخابات، با موضع گیری صریح رهبری همراه شد این بار هم گویا سرکشی های دنباله دار مردان دولت سابق، و اختلاف افکنی های اخیر آنها با تذکرات صریح رهبری همراه شده است هست. هرچند سخنان رهبری انقلاب سندی پیش روی همه مسئولان کشور بود ولی نگاه ها بیش از همه به سمت احمدی نژادی ها چرخیده است.

احمدی‌نژادی‌ها از دیروز وارد آزمون جدیدی شده است اند، لیکن نهی رهبری این بار به شکل دیگری بیان شده است است. 

حال این سئوال ایجاد می شود که این بار احمدی نژاد قرار است به توصیه های مهم رهبری گوش بسپارد یا اینکه همچون روز ثبت نامش در انتخابات دوازدهم با گفتن جمله هایی شبیه این که« رهبری من را نهی نکردند، گفتند نیایید بهتر است!»، مسیر انکار را پیش می گیرد؟

*رهبری نهی کرد ولی احمدی نژاد آمد!

احمدی نژاد که چند سالی بعد از رفتنش از پاستور، به حاشیه رانده شده است بود، ناگهان در بزنگاه انتخابات 96 نشان داد به آسانی قصد جدایی از سیاست را ندارد.سخنرانی و سفرهای استانی مسیرهایی بودند كه او تلاش کرد خودر را به سیاست متصل نگه دارد. هر چه به انتخابات 96 نزدیك تر می شدیم، بیش فعالی سیاسی احمدی نژاد هم زیاد به چشم می آمد. اهل سیاست هم این بیش فعالی را حكم بر تلاش او جهت ورود به انتخابات دادند. ولی در اواسط سال 95، خبرهای جدیدی به گوش رسید. احمدی نژاد از حضور در انتخابات «نهی» شده است بود.

ابتدای امر، این عنوان در حد حرف های درگوشی و گمانه زنی بود، ولی منشتر شدن سخنان رهبری، «نهی» از حضور در انتخابات، تأیید شد: « خوب بله، یک نفری، یک آقایی آمده پیش من، من هم به ملاحظهی صلاح حال خود آن شخص و صلاح حال کشور به ایشان گفتم که شما در فلان قضیه شرکت نکنید. نگفتیم هم شرکت نکنید، گفتیم صلاح نمی دانیم ما شما شرکت کنید. این را گفتیم، خوب یک چیز عادی است.»، «با ملاحظه حال مخاطب و اوضاع کشور به یک آقایی انسان توصیه می کند که آقا شما اگر توی این مقوله وارد شدید این دوقطبی در کشور ایجاد می شود. دوقطبی در کشور مضرّ است به حال کشور. من صلاح نمی دانم شما وارد بشوید. بله، این چیز خیلی مهمی که نیست. این یک چیز خیلی طبیعی هست، خیلی راحت هست. بله، ما این توصیه را به یکی از آقایان، به یکی از برادران کردیم. خوب، حالا این مایه اختلاف بشود بین برادران مؤمن، یکی بگوید فلانی گفته، یکی بگوید نگفته، یکی بگوید آیا پشت بلندگو نگفته؟ خوب، حالا این هم پشت بلندگو»

آزمون تازه پایبندی جریان احمدی نژاد ، آتش سرکشیِ احمدی‌نژاد را خاموش می‌شود؟

هر چند رهبری از پشت بلندگو احمدی نژاد را از آمدن نهی کردند ولی احمدی نژاد مسیر دیگری را پیش گرفت. او در بزنگاه انتخابات دست در دست بقایی به وزارت كشور رفت و جهت انتخابات عضویت كرد.

احمدی نژاد در روز عضویت با گفتن این جمله که« رهبری من را نهی نکردند، گفتند نیایید بهتر است!»، نشان داد که نقش جدیدی جهت خود نوشته هست؛ مردی با سیاست انکار!

احمدی‌نژادی‌ها از دیروز وارد آزمون جدیدی شده است اند، لیکن نهی رهبری این بار به شکل دیگری بیان شده است است. 

جوانفکر توپخانه رسانه ای احمدی نژادی ها را روشن کرد

چند ساعتی از صحبتهای روز گذشته رهبری نگذشته بود که مردان احمدی نژادی با زیرکی رسانه ای خود دست به کار شدند.علی اکبر جوانفکر مشاور رسانه ای احمدی نژاد، نخستین صورت ای بود که جهت مصادره صحبت های رهبری به نفع جریان متبوعش اقدام کرد. او در کانال تلگرامیش مدعی شد که « پرواضح است که مخاطب این سخنان رهبری کسانی هستند که امروز در دولت آقای روحانی، امکانات مدیریتی را در اختیار دارند و همین ها در دولت اصلاحات و سازندگی نیز باز امکانات مدیریتی کشور را در اختیار داشتند ولی با این وجود به بیان سخنانی از موضع مخالفت با نظام و انقلاب می پردازند. تصریح رهبری در اینجا کاملا مشخص است و مرتبط کردن آن به دکتر احمدی نژاد مستظهر به هیچ منطق صحیحی نیست. »

آزمون تازه پایبندی جریان احمدی نژاد ، آتش سرکشیِ احمدی‌نژاد را خاموش می‌شود؟

اما این جملات تنها بخشی از سیاست انکار جوانفکر بود، چه آنکه او در بخش انتهایی یادداشتش تأکید کرده است« جا دارد به این توصیه نیز اشاره کنم که رهبر معظم انقلاب در 19 دی ماه سال گذشته به بگو مگوهای بین روسای دو قوه مجریه و قضاییه اشاره کردند و فرمودند که این ها چیز اهمیت داری نیست و تمام می شود. هنگامی که بگومگوهای روسای دو قوه با هم از نظر رهبری یک مساله غیرمهم تلقی می شود ، پرواضح است که بگومگوهای رییس یک قوه یا دکتر احمدی نژاد بدون تریبون و به زعم مدعیان زیاده خواه بی هوادار و از چشم مردم افتاده ، چگونه می تواند اینقدر اهمیت داشته باشد که رهبری در مورد آن موضع بگیرند؟»

این خط مشترکی است که بعد از صحبت های رهبری از جانب توپخانه های رسانه ای احمدی نژادی پیگیری شده است هست. آنها منشتر شدن و نسبت دادن سخنان رهبری به افراد دیگر، تلاش کردند تا خود را از تیررس، انتقاد رهبری دور کنند. استراتژی یکسان احمدی نژادی ها، این واقعیت را گوشزد می کند که گویا قرار است احمدی نژاد و یاران غارش همچون مهر 95 –همان روزی که رهبری احمدی نژاد را از حضور در انتخابات نهی کرد-مسیر انکار در برابر نهی رهبری را تکرار کنند.

نامه نیوز

واژه های کلیدی: سیاست | رسانه ای | رسانه ها | انتخابات | احمدی نژاد | انتخابات 96 | احمدی نژاد | سمت احمدی نژاد

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs